Téma: koho na rekonstrukciu bytu?

28.5.2011 |  alexandra
 
Dobrý deň,

práve som v počiatočnej fáze kúpy bytu, a keďže je v úplne pôvodnom stave, bude vyžadovať komplet rekonštrukciu. Púšťam sa do toho prvýkrát v živote, a mám nejasno v pojmoch, bola by som šťastná ak by mi s tým niekto pomohol. Neviem totiž koho mám zháňať ako prvého - architekta, stavebného inžiniera, statika, projektanta, dizajnéra??? Je možné aby jeden človek urobil všetko od nákresov, cez projekt po rozpočet prestavby? Určite už viem že sa v tom byte bude búrať, netuším však či to budú nosné priečky, ako zistím toto?? Prepáčte ak sú moje otázky domotané, naozaj som odborník v trochu inej oblasti a z môjho okolia mi zatiaľ nikto nedal radu ktorej by som sa mohla chytiť. Ďakujem vopred za každú odpoveď.


::Pridať diskusný príspevok::

Dátum: 8.8.2011
Od: Lenicka1313
Predmet: RE: koho na rekonstrukciu bytu?
Určitě bych ti doporučila jeden server, na kterém si firmu určitě najdeš. Sama jsem tam nedávno jednu na rekonstrukci našla. Jedná se o http://dobrarekonstrukcia.sk/ a jedná se o velice pěknou službu. Za sebe rozhodně doporučuji.

Dátum: 13.6.2011
Od: spider.hst
Predmet: RE: koho na rekonstrukciu bytu?
Dobry den, mohli by ste sa mi ozvat na mail spider.hst@gmail.com ?

Dátum: 5.6.2011
Od: alexandra
Predmet: RE: koho na rekonstrukciu bytu?
ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede, vzácne ste sa všetci zhodli na architektovi, tak sa idem pustiť do prieskumu :-) ešte raz vďaka, pekný zvyšok víkendu...

Dátum: 1.6.2011
Od: zuzana
Predmet: RE: koho na rekonstrukciu bytu?
Urcite si najdite architekta - a kludne sa poradte aj s viacerymi, pripadne sa opytajte na ich predchadzajuce realizacie. Dobry architekt Vam bude vediet nakreslit a -upratat- vase predstavy o byvani mozno s par vylepseniami do navrhu a urcite by mal vediet vsetko o komunikacii s uradmi a jednotlivymi profesiami potrebnymi pri rekonstrukcii.

Dátum: 31.5.2011
Od: Architekt
Predmet: RE: koho na rekonstrukciu bytu?
Alexandra, urcite architekt a on vyriesi vsetkych ostatnych..

Dátum: 29.5.2011
Od: kbl
Predmet: RE: koho na rekonstrukciu bytu?
jednoznacne si pozvite architekta. Ten vam pripravi navrhy, kde zohladni aj vase predstavy. Na zaklade tohoto navrhu Vam poradi ci rekonstrukcia je povahy ze postaci ohlaska, ci bude potrebny statik a pod.