Téma: Umiestnenie lodneho kontajnera na garaz v meste

24.3.2011 |  Anonym
 
Ahojte,

Chcel by som sa spytat jednu otazku ohladom myslienky, ktora mi vrta v hlave. Uvazujem nad tym ako by sa dalo vyriesit byvanie v starom meste (alebo starom ruzinove) za nejaky rozumny peniaz. Jedna z moznosti co mi napadla by bolo spravit byvanie z lodneho kontajnera. Samozrejme ze by sa trosku prerobil/zateplil/atd...

Moj plan by bol nasledovny:
1) Kupit dve vedla seba stojace garaze (aj s pozemkom pod nimi). Kazda garaz ma 18m2, takze tymto sa ziska 36m2.

2) Na ne umiestnit dva alebo 3 lodne kontajnery (asi by sa zmestili len dva, aj to mozno nie, ale kazdopadne pre potreby tejto hypotezy uvazujem ze tam dam dva kontajnery)

3) Prerobit kontajnery aby sa tam dalo byvat, pripadne jednu z tych garazi zburat a ziskat tak aj maly pozemok ktory by bol ako "zahradka alebo terasa".

Ja viem ze napad je to trosku uleteny, ale chcel by som sa spytat ludi znalych na fore, ci by taketo nieco bolo vobec realizovatelne z hladiska platnej legislativy? Ake stavebne povolenia by boli potrebne? (boli by vobec potrebne nejake stavebne povolenia?) a ci by sa toto dalo zrealizovat z hladiska uzemneho planu mesta.

A na zaver ceresnicka na torte - povedzme ze zo stavebneho hladiska sa toto vsetko bude dat spravit, daju sa tam zaviest inzinierske siete? Elektrina a voda by tam boli, ale konkretne kanalizacia. Da sa mestu zaplatit aby tam dokopali kanalizaciu? A posledna otazka - ako by clovek postupoval aby si taketo nieco mohol zaregistrovat ako trvale bydlisko?


Staci ak by ste ma usmernili ze ci strielam totalne do slepa, alebo aspon ma usmernit ze akym smerom mam klast ohladom takehoto projektu otazky.

dakujem vopred za info


::Pridať diskusný príspevok::

Dátum: 1.4.2011
Od: Eva
Predmet: RE: Umiestnenie lodneho kontajnera na garaz v meste
Ahoj,

ohľadne tvojho zámeru sa skús obrátiť na firmu kiwi domy, zaoberajú sa práve využitím netradičných plôch na výstavbu rod. domov. Robili už aj dom nad garážami:)Určite budú presne vedieť aj všetky legislatívne záležitosti.

Dátum: 25.3.2011
Od: emo
Predmet: RE: Umiestnenie lodneho kontajnera na garaz v meste
Takýto presne nápad som mal pred cca 15 rokmi ked som riesil jednu vacsiu starú garáž v centre, takže si ma velmi potešil. Ja som vtedy chcel, bývať iba nad jednou garážou, viem nároky rastú :). Niečo podobné sa aj zrealizovalo ........ Odpoveďou ťa nepoteším. Všetko sa dá, len niečo sa dá tak ťažko alebo tak dlho, tak komplikovane, že sa to vlastne nedá. Treba ísť priamo na stavebný úrad s presným zámerom, ono na overenie toho aké komlikácie ťa v konkrétnom prípade čakajú zas netreba až toľko energie.
Aby to bolo ako trvalé bydlisko musí to byť definované ako stavba na bývanie a skolaudované.
Projekty na to urobiť nie je problém. Vlastnícke práva, prípojky to môže byť zásadný problém a na ten územný plán si si vlastne odpovedal, môže sa stať, že v tej lokalite to bude z nejakého dôvodu nepriestrelné, čo je aj dosť veľký predpoklad.
Najprv neviem vyriešiť ako to budeš definovať - rodinný dom? Nič iné nemáš asi šancu, ani ma nenapadá. Bytová jednotka nad garážou - také niečo neexistuje.
S názvom rodinný dom je to na 99,8% nereálne vybudovať.
Niečo čo sa zas až tak tu napísať nehodí, by som pre teba aj mal, ibaže to nespĺňa všetky tvoje požiadavky, lebo ako trvalé bydlisko by si si to dať nemohol.
V podstate asi jedinú reálnu cestu vidím ako pilotný experimentálny projekt sociálneho bývania najlepšie "vpašovať" do toho pre vedu a výskum a aspoň pár slov ako euro, eko ........ ibaže v tom som zas veľmi skeptický, pretože pri pár takých utopistických projektoch s obrovským začiatočným nadšením som už bol.
Ale mám aj dobrú správu - nemáš žiaden problém s preukazovaním parkovacích miest,

Dátum: 24.3.2011
Od: ondrej ai miklanek
Predmet: RE: Umiestnenie lodneho kontajnera na garaz v meste
Rad by som reagoval, ale tu zrejme osobny nazor nenahradi odborne stanovisko. Odporucam konzultovat s odbornikmi, v stredu 3003 na Conecu bude odborna konferencia o modularnej architekture, maju tam byt "europski odbornici ...", blizsie info na www.modularch.sk. Konferencia vyzera zaujimavo, na ich webe som este nebol, ale mozno tam zodpovedaju niektore otazky.