Téma: Nechapem naco som "autorizovny architekt"

29.11.2010 |  Sebastian Nagy
 
Nechapem naco som "autorizovny architekt" ked o tom aku ma mat fasadu novostavba v meste "chce rozhodovat a aj rozhoduje" zamestnanec meskeho uradu ( ktory defacto ani nato neni sposobili zo zakona) - Nemal by nahodou byt "autorizovany architekt" akceptovany minimalne na urovni statnych institucii?


::Pridať diskusný príspevok::

Dátum: 9.12.2010
Od: DS
Predmet: RE: Nechapem naco som
Vhodnym riesenim pre magistrat je defenestracia. Nic ine si ti darmozraci nezasluzia.

Dátum: 8.12.2010
Od: Milan Markovič
Predmet: RE: Nechapem naco som
Úrad by síce mal plne rešpektovať návrh architekta, prax však dokazuje opak. A Bratislavský Magistrát je toho najväčším dôkazom. Argumenty v znení: "toto sa nám nepáči" sú najlepšie...

Dátum: 6.12.2010
Od: Ján Petrek
Predmet: RE: Nechapem naco som
Stavebný úrad nemá v právomoci skúmať kvalitu architektúry z hľadiska umeleckého prevedenia. Každú architektúru navrhuje autorizovaný architekt a ten nesie plnú zodpovednosť za to, či je architektúra hodnotná, alebo nie

Dátum: 4.12.2010
Od: xyz
Predmet: RE: Nechapem naco som
to Joseph Nagy:
tebe sibe?

Dátum: 3.12.2010
Od: Joseph Nagy
Predmet: RE: Nechapem naco som
Mile kolega, toto je zle naozaj. Smutno mi je pocitam ze peciatka tvoja cvenga sa v nagy vrecku lez teta zla opak ma pravdu mysli ze ti zle zle. neverim ze zla teta teba neveri- ved ty autorizovana architekt si.ojojoj. ved ty si nagy salamun.

Dátum: 30.11.2010
Od: Laco Nagy
Predmet: RE: Nechapem naco som
Milý kolega Nagy,
máme rovnaké priezviská a zrejme aj rovnaké skúsenosti. Práve sa teraz pripravujem pred zajtrajšiu "inkvizičnú" komisiu na magistráte, ktorá návrhu z dielne nášho ateliéru nechce vydať kladné záväzné stanovisko a pritom na to nemá oporu v zákone ani v územnom pláne. Všetky regulatívy sme detailne analyzovali a rešpektovali, napriek tomu takmer ročná námaha stojí a padá na tom, že niekoho subjektívny názor na architektúru je skátka iný. Čiže úloha pre autorizovaných architektov sa rozširuje - nielen urobiť "dobrý dom" (samozrejme to je subjektívne), splniť regulatívy a naplniť lokalitný program investora. Musíme okrem toho predvídať, že úradníkovi, ktorému pristane na stole náš spis sa páči zelená, a nie fialová!!!
Najhoršie na tom je, že ten úradník študoval rovnakú školu ako my a niekedy má dokonca za sebou aj reálnu prax....

Dátum: 30.11.2010
Od: PV
Predmet: RE: Nechapem naco som
Minimalne by mohol niketo kompetentny s "komory architektov" upozornit mestske urady aspon listom, ze sme "autorizovany architekti" nie len tak hocikto s ulice, a nejaka zamestnankyna uradu nam nemoze dehonestovat robotu diletantskymi nazormi. Ak sa jej nepaci nech da podnet na disciplinarnu komisiu na komore!