Téma: podzemne muzeum BB?

5.3.2010 |  potkan
 
v tlaci sa objavili informacie o pripravovanej vystavbe podzemnej muzealnej expozicie muzea SNP v BB. citujem zo SME:
Projekt je finančne aj architektonicky náročný, rozčlenili ho preto do viacerých etáp. Jeho súčasťou budú okrem samotného múzea aj podzemné garáže a v nadzemnej časti sa počíta s vybudovaním amfiteátra.
Projekt máme dokončený v podstate až po stavebné povolenie. Pôjde o náročný proces, ktorý počíta aj s úpravou územného plánu," povedal riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev. Celý projekt odhadovali odborníci pôvodne na 750 miliónov korún...
otazka - bola na dany projekt vyhlasena sutaz navrhov podla zakona o verejnom obstaravani? ja som si nic podobne nevsimol, ale je mozne, ze mi to uniklo. ale je divne, ze takato vyznamna verejna investicia sa zacne dostavat do medii az v case, ked je "projekt dokonceny v podstate az po stavebne povolenie."
nie je spominane rozclenenie na viacero etap iba sposobom, ako sa v danom pripade vyhnut vyhlaseniu sutaze podla zakona o VO? pripadne, ako zadat nejaku prvu etapu v malom objeme niekomu dopredu vybratemu, a toho v dalsich etapach vybrat pre "respektovanie autorskych prav"?
kto je vlastne za tym "projektom dokoncenym az po stavebne povolenie"?


::Pridať diskusný príspevok::

Dátum: 17.5.2010
Od: l
Predmet: RE: podzemne muzeum BB?
cast z dokumentacie dostavby podzemnej expozicie muzea v bb je sucastou podkladov prebiehajucej sutaze na hotel v jeho tesnej blizkosti. poprosil by som vas prave o pozadie tejto sutaze /hotel v bb/ - viem, ze pred casom sa tento zamer k stavbe stretol s nevolou. dakujem

Dátum: 12.3.2010
Od: bkovac
Predmet: RE: podzemne muzeum BB?
ak je ozaj tak vysoka odhadovana cena projektovych prac tak musi ist cez VO...pokial je investorom verejny obstaravatel. zial investor ci zvoli sutaz navrhov alebo obchodnu sutaz sa neda ovplyvnit.
co sa tyka sutaze v martine na Maticu tak je zatial odlozena, treba sledovat komorove spravy. v priprave je vyhlasenie inej sutaze v Bystrici pri pamatniku, v martine na City gate.

Dátum: 10.3.2010
Od: potkan
Predmet: RE: podzemne muzeum BB?
"sutaz navrhov podla VO musi byt az od urciteho financneho objemu predpokladanych projektovych prac...a ten je dost vysoky..."
projekt bol odhadovany na 750mil korun, cize cca 25M€. projekcne prace nepojdu urcite pri takejto stavbe pod 1M€. to snad pod zakon o VO spada.

Dátum: 9.3.2010
Od: mt
Predmet: RE: podzemne muzeum BB?
bb a mt, to je trosku rozdiel

Dátum: 9.3.2010
Od: myska
Predmet: RE: podzemne muzeum BB?
Ak je to tato sutaz, tak podklad maju byt k dispozicii od 12. marca !

http://www.komoraarchitektov.sk/sutaze/overene-sutaze/zoznam-sutaz--podmienok/2010-generalna-oprava-a-dostavba-i--historickej-budovy-matice-slovenskej/

GENERÁLNA OPRAVA A DOSTAVBA I. HISTORICKEJ BUDOVY MATICE SLOVENSKEJ V MARTINE

Predmet súťaže: Predmetom súťaže je spracovanie architektonického návrhu rekonštrukcie existujúceho objektu pamätnej I.historickej budovy Matice slovenskej, Národnej kultúrnej pamiatky číslo ÚZKP 573/1, a jeho nová dostavba na pozemku č.p.740, k.ú.Martin. Súčasťou návrhu je aj koncept obnovy matičného parku (Národná kultúrna pamiatka č. ÚZKP 573/4). Cieľom návrhu je vytvorenie moderného multifunkčného múzejného centra so službami pre návštevníkov, spočívajúci predovšetkým v rozšírení zázemia o prezentačné priestory a služby, modernizácia a rozšírenie výstavných priestorov a s nimi súvisiaceho zázemia, preriešenie zelene na pozemku, a celkové intenzívnejšie zapojenie objektu do kultúrneho diania s celoslovenskou pôsobnosťou.

Vyhlasovateľ súťaže: Slovenská národná knižnica, Nám.J.C.Hronského 1, 036 01 Martin

Sekretár súťaže Ing. arch.Vanda Krčiková, sutazms@gmail.com

Druh súťaže
Architektonická súťaž o návrh, verejná, jednokolová.

Vyzdvihnutie súťažných podmienok a podkladov

Pre získanie súťažných podmienok zašle záujemca v termíne 12.-30.3.2010. písomnú žiadosť sekretárovi súťaže, a to prostredníctvom elektronickej pošty na sutazms@gmail.com. V žiadosti záujemca uvedie presnú doručovaciu adresu, na ktorú mu bude dokumentácia doručená v elektronickej podobe na CD prostredníctvom Slovenskej pošty.

Členovia poroty
Ing. arch. Lubor Sladký, Ing. arch. Martin Pavelek, Ing. Miloš Dudáš, CSc., Ing. arch. Karol Ďurian, Mgr. art. Robert Dúbravec, Mgr. art. Martin Uhrík, PhD., PhDr. Jozef Beňovský

Termín vyhlásenia súťaže 12. marca 2010.
Termín odovzdania súťažných návrhov 4. jún 2010.

Dátum: 6.3.2010
Od: bohumil kovac
Predmet: RE: podzemne muzeum BB?
sutaz navrhov podla VO musi byt az od urciteho financneho objemu predpokladanych projektovych prac...a ten je dost vysoky...napriek tomu je to zalezitost kulturneho dopadu a uz toto si zasluzi sutaz. Ale podla mojich vedomosti sa tato vec mala koordinovat s vystavbou nedalekeho privatneho hotela, proti ktoreho vystavbe vznikol v BB odpor a investori sa rozhodli pre sutaz a dokonca jej moznosti konzultovali aj na SKA. SKA im odporucila poradcu na pripravu podmienok, myslim ze aj zacali spolupracovat, aky je momentalny stav neviem a vsetko zavisi od investora...