Téma: Stavebné povolenie

4.12.2009 |  Dudáš Juraj
 
Prosím o radu.Kúpil som objekt-barak-murovaný-z r.1954-akoby vojenský -podlhovastý v strede chodba. "Spoluobčania" zdevastovali-okná a dvere preč, strecha podpálená avšak včas uhasená.Vyhotovila sa projektová dokumentácie . Má to byť maloobchodná predajňa a v zadnej približne 1/3 -ovej časti zdvihnutý múr z 2,5m na 4m vložená kovová halová kostra.Stpy kostry nie sú zabetonované len kotvené na betonových podložiach vložených do zeme(200l sud vložený a naplnený betonom).
Otázka: treba mi stavebné povolenie na prednú časť ak som tam základy nemenil len zrenovoval(dodal okná a dvere a opravil strechu)?Treba mi stavebné povolenie na zadnú 1/3 časť kde neboli menené základy a bočný výskok do terenu sa zrealizoval kovovou konštrukciou, ktorá nie je pevne spojená so zemou?


::Pridať diskusný príspevok::

Dátum: 14.3.2011
Od: Stavebny poradca
Predmet: RE: Stavebné povolenie
Ked je to tak ako opisujete tak na predmetne prace nie je treba stavebne povolenie. Len si bude treba dat pozor na vyuzitie stavby. Ak predmetna stavba sluzila ako rodinny dom resp. dom na byvanie bude sa musiet urobit podla §85 Stavebneho zakona Zmena uzivania stavby. Na konanie o zmene uzivania stavby sa vztahuju primerane ustanovenia §76 az §84.

Dátum: 6.12.2009
Od: jamo
Predmet: RE: Stavebné povolenie
Keď nie je žalobca, nie je vinník. Pokiaľ v pozemkovej mape máte dom zakreslený a pokiaľ sa jeho zastavaná plocha nemení, resp. mení sa len tak, že sa to presne nedá zistiť, tak nie je spätne pre úrady zistitelné, čo ste nové postavil. Môžete tvrdiť, že ste len vymaľoval a opravil - na čo povolenie netreba. Pokiaľ sa nenajde dobrodinec, ktorý z nejakých dôvodov bude tvrdiť opak.