Téma: Prečo?

26.5.2007 |  abc
 
Prečo sa do tohoto diskusného fóra nezapája "mlčiaca väčšina"? Prečo je tuná tak poskromne odborne fundovaných názorov? /Aj tých s ktorými vôbec po odbornej stránke nemusím súhlasiť./ Prečo sa niektoré "podivné" vyjadrenia podobajú ako vajce - vajcu a po nich je buď ticho, alebo sa odíde od témy? Prečo? Prečo vážení kolegovia - aj tí budúci - študenti?


::Pridať diskusný príspevok::

Dátum: 22.11.2007
Od: ptrik
Predmet: RE: Prečo?
preco je edmin pohlavny organ?

Dátum: 22.11.2007
Od: hip
Predmet: RE: Prečo?
Možno to vystihne jedno z Kristových podobenstiev:
"...nedávajte psom sväté veci, ani neháčte perly pred svine, lebo by ich mohli pošliapať a obrátiť sa proti Vám." Nechcem tým povedať, že čo moje slovo to perla, ale nie každý je ochotný sa nechať pre dobrý úmyseľ pošpiniť a napadnúť sviňami.

Dátum: 19.11.2007
Od: Dodo Bator
Predmet: for grňo?
presne o takychto "pokakanych" hrdinoch hovorim....nechcel by som aby tato diskusia bola o prispevkoch a la "grňo"

Dátum: 15.11.2007
Od: grňo
Predmet: RE: Prečo? Ad: Dodo Bator
No napriklad toto nam brani: Dodo Bator pise same voloviny, vobec nevie co pise a tusim ani neroumie tomu co pise ... prijemne? Asi nie ... ale stalo sa mi tu take nieco. Preco by som sa podpisoval?

Dátum: 15.11.2007
Od: Dodo Bator
Predmet: RE: Prečo?
preco sa "hanbime" podpisat sa pod nas nazor? ved o com je demokracia - o.i. aj o slobodnom vyjadreni si nazoru na urcitu problematiku.........zasa na druhej strane este stale su medzi nami "ludia" ktorym akakolvek kritika na ich meno prekaza a potom nastava problem - zacinaju vyvodzovat dosledky, a "mstia sa"...zazil som si to, a la "aaaa to ste ten kto toto napisal?" a opakoval som skusku, ale neva...

Dátum: 15.11.2007
Od: hip
Predmet: RE: Prečo?
Pre -dalsia-
Tvoje stanovisko je jasné a dalo by sa s ním plne súhlasiť. Keby... Ak by toto fórum nebolo na stránkach SKA a ak by som neočakával, že budú na ňom prebiehať diskusie s nejakým prínosom v tejto oblasti. Iste, každý názor je názor. Jeden pobaví, jeden pomôže a jeden, ak chceš, naserie...atď.
Ja však nadobúdam presvedčenie, že posledné stanoviská incestuála - incestuálov, bránia - odrádzajú od účasti takých diskutujúcich, ktorých názory vlastne dávaju a ešte viacej by mohli dávať tomuto celému zmysel.

Dátum: 14.11.2007
Od: dalsia
Predmet: RE: Prečo?
Ale prave o tom je taketo forum- o anonymite a slobode vyjadrit nazor.
A to ze su v nasej spolocnosti primitivovia? Vitajte v realite damy a pani! To je fakt!
Nedajte sa odradit. Ignorujte ich prispevky- pripadne Admin nech sa o ne postara.
Registracia sama o sebe to nevyriesi. Pretoze kto chce cestu si najde, a ked to zasa prezeniete a povolite prispievat len akreditovanym arch. stratite viac nez ziskate. Myslite, ze tuzime po tom, aby ste poznali nase mena? ...

Dátum: 14.11.2007
Od: hip
Predmet: RE: Prečo?
Zdá sa, že naozaj nastal čas na nejakú formu registrácie diskutujúcich na tomto fóre /viď posledné príspevky v rôznych témach/. Inak sa nedá vyhnúť účasti na orgazmoch chorých jedincov či jedinca. Nemyslím si, že touto úplnou voľnosťou by sme ich stavu, my laici v tomto odbore, mohli nejako pomôcť a teda prejavy ich diagnózy sú pre nás úplne zbytočné. Avšak registrácia ako je v diskusnom fóre v SKSI s prístupom len pre autorizovaných a bez akejkoľvek anonymity tiež nie je riešením, lebo ak vôbec nastane nejaká diskusia, je viac - menej sterilnou.

Dátum: 9.10.2007
Od: Adam Plesnik
Predmet: RE: Prečo?
Suhlasim s panom Petrekom, som za registraciu na tomto fore. Nie je problem stiahnut a nastavit akekolvek forum, ci uz phpBB alebo ine pre potreby tohoto fora, a bolo by to vybavene. Ved niektore diskusie naozaj nemaju uroven.
Adminovi odkazujem, ze nech sa pripadne ozve, som ochotny s tym pomahat. Ale vazne. Viac mail.

Dátum: 8.10.2007
Od: abc
Predmet: RE: Prečo?
No to som si dal... vírus, vírus, vírus, vírus...

Dátum: 8.10.2007
Od: abc
Predmet: RE: Prečo?
No, už je to tu zase. Výrus... Presne na to som myslel. Debata - výmena názorov, zrazu urážlivý začmúdený výrus a debata končí. Keby to tomu "kominárovi" aspoň pomohlo a bol s ním pokoj +-!

Dátum: 2.7.2007
Od: kominar
Predmet: RE: Prečo?
No pozrime, profesor pise do novin ... kolkoze toho tak do novin napisal? Tu jednu reakciu na Lordship plaza v Domine? Uverejnenu len ako odozvu na cudzi clanok ...

Dátum: 23.6.2007
Od: Petrek
Predmet: RE: Prečo?
Možno by naozaj pomohla povinná registrácia. Väčšina takýchto diskusných fór si zachováva slušnosť a patričnú odbornú úroveň. O slušnosť sa stará aj administrátor, ktorý odstraňuje nič nehovoriace a emotívne vulgarizmy. Nechce sa mi veriť, že na Slovensku sú ľudia, ktorí sa zaujímajú o architektúru a urbanizmus tak silno netolerantní k názorom iných. Ale možno to len tak vyzerá a tento dojem spôsobuje len zopár vždy pod inými nickmi vystupujúcich paranoidných jedincov, ktorí takouto formou spracovávajú nejakú hraničnú poruchu osobnosti. Normálnych slušných ľudí to pochopiteľne od diskusie odrádza, nik predsa nemá chuť nechať sa urážať len preto, že hovoria svoj názor.

Dátum: 3.6.2007
Od: anarch
Predmet: RE: Prečo?
myslim ze to je iny Petrek :) : "Žijem veľmi ďaleko od tohto mesta a nikdy ma nelákalo. Dnes sa teším keď môžem pri zriedkavých návštevách vychutnávať jej búrlivú dušu."

Dátum: 2.6.2007
Od: bohus kovac
Predmet: RE: Prečo?
ja som sa ako VS ucitel zapajal a urcite sa este aj zapojim, ale bolo aj par takmer vulgarnych anonymnych reakcii. Snad sa to vylepsi, bude to casom menej anonymne (aj ked mi raz jeden napisal, odkial ma mat istotu, ze som to ozaj ja?). Zacinam rozmyslat aj o tom, ci je internet tym spravnym diskusnym forom, kde si ludia nehladia priamo do oci a kde sa nedaju resp. tazko daju dodrzat urcite pravidla diskusie. Preto radsej obcas napisem do novin. Ale jedno je iste - demokracia je hlavne diskusia a tak sa musime naucit vyuzivat vsetky formy diskusie. Ale potom by bolo dobre este daco: ak tu piseme o veciach verejnych, mali by sa dostavat na stol aj tym, ktorym su zvacsa adresovane - komunalnym politikom ( Petrek je teraz asi vynimkou, aj to je len tym, ze je architekt a tak asi brazdi aj archinet, ale ini?) Tak ako sa daju robit citacne vypisy a reserse v knizniciach, mala by ich takato sluzba spracovavat a davat na stol kompetentnym aj z internetu. Inak je to len medzi nami a ti ktorych sa to tyka si spokojne opekaju klobasku.
pozdr. B. Kovac

Dátum: 30.5.2007
Od: hip
Predmet: RE: Prečo?
Je to zväčša tak, ale svojou otázkou dávaš aj odpoveď...