ČLÁNOK

Nové strešné okno so zmyslom pre detail

Pri výbere stavebných materiálov a produktov, ktoré majú byť dlhodobo osadené v budove, sa kladie dôraz najmä na ich kvalitu a funkčnosť. V spojení s elegantným dizajnom stavebných prvkov získava projekt navyše aj estetickú kvalitu a dlhodobú morálnu životnosť. Nadčasové spojenie krásy a funkčnosti prináša do priestoru pod strechou Nová Generácia strešných okien VELUX.

Strešné okná sa stali dôležitým stavebným prvkom podkrovia. Prísunom prirodzeného svetla a čerstvého vzduchu významne ovplyvňujú atmosféru života pod strechou a zároveň dotvárajú vonkajší vzhľad domu. Nová Generácia strešných okien VELUX prichádza s viacerými inováciami, ktoré prinášajú novú kvalitu bývania v podkroví. Nadčasový dizajn so zmyslom pre detaily ponúka dlhodobé elegantné riešenie pre každý podkrovný priestor.

Moderný dizajn pre každé podkrovie
Strešné okná VELUX získali nový atraktívny dizajn s veľkým dôrazom na detail. Elegantné línie okna pôsobia moderne a príjemne nielen pod strechou mestského bytu, ale aj v dome vo vidieckom štýle či v historickom podkroví. Nový atraktívny vzhľad strešných okien VELUX upúta pri pohľade z vnútra i zvonku. Tenšie profily, zväčšená plocha zasklenia, prepracovaný dizajn ovládacích prvkov, zaoblené hrany a ďalšie detaily prispievajú k harmónii v interiéri a zlepšujú aj estetický vzhľad strechy.

Viac svetla a menej spotrebovanej energie
Nový dizajn strešného okna VELUX prináša nielen nadčasový vzhľad do podkrovia, ale významne zlepšuje aj kvalitu vnútorného prostredia a komfortu pod strechou. Vďaka novému dizajnu majú strešné okná VELUX subtílnejší rám a krídlo, čím sa presklená plocha okna zväčšila až o 10 %. Obyvatelia podkrovia tak získajú ešte viac svetla a lepší výhľad do okolia. Väčšia presklená plocha okna prináša viac solárnych ziskov v zimnom období a tým pomáha šetriť energiu. Energetickú bilanciu okna vylepšuje nový systém izolácie VELUX
ThermoTechnologyTM, ktorý využíva v konštrukcii vysoko výkonný izolačný materiál EPS a tepelne upravované drevo.

Moderný doplnok do každého interiéru
Po vylepšení dizajnu sa strešné okno Novej Generácie stáva nadčasovým doplnkom v každom priestore. Novú hornú ovládaciu rukoväť so zabudovanou ventilačnou klapkou navrhli dizajnéri, ktorí tiež pracovali so spoločnosťami ako Bang & Olufsen a Volvo. Horná rukoväť s nenápadnými ikonami vyzerá modernejšie vďaka oblejším hranám a ergonomický tvar prispieva k pohodlnejšiemu ovládaniu okna. Strešné okná ovládané v dolnej časti okna dostali novú hladkú zinkovú kľučku, ktorá umožní ľahké otváranie a zatváranie vyššie osadených okien.

Hladký a čistý dizajn z vonkajšej strany
Zmeny vo vzhľade strešných okien Novej Generácie vidno aj z exteriéru. Hladký dizajn so zaoblenými hranami podčiarkuje eleganciu každej strechy. Na upevnenie oplechovania už nie sú potrebné žiadne skrutky. Navyše horný kryt okna je podstatne užší, čím užívatelia podkrovia získajú lepší výhľad do okolia. Pre dokonalú vizuálnu integráciu do strechy je možné použiť zapustenú montáž a strešné okno VELUX osadiť o 40 mm hlbšie do strechy.

Pohodlie a bezpečnosť
Maximálne pohodlie v podkrovných priestoroch prinášajú diaľkovo ovládané strešné okno VELUX INTEGRA®. Pomocou nového intuitívne ovládaného panela s dotykovou obrazovkou sa môže otvárať a zatvárať akékoľvek strešné okná, rolety, markízy a žalúzie z ľubovoľného miesta v dome. Jediným dotykom vpustite do interiéru denné svetlo a čerstvý vzduch. Užívateľ podkrovia si môže tiež vybrať medzi ôsmimi prednastavenými programami a nechať inteligentný systém, aby sa o všetko postaral sám.


Strešné okná VELUX prinášajú nadčasový dizajn so zmyslom pre detail.


Strešné okno ako moderný a elegantný doplnok v každej miestnosti.


Jediným dotykom vpustite do interiéru denné svetlo a čerstvý vzduch.


Biele bezúdržbové strešné okno VELUX elegantné a praktické v každej kúpeľni.


( Zdroj: pr, 30.7.2014 )